‏آقای اولی لیندمن، سفیر ناروی مقیم کابل و هیأت همراه ایشان امروز با محترم مولوی امیرخان متقی وزیر امور خارجهٔ کشور دیدار کرد.

در این دیدار وضعیت کنونی کشور و پیشرفت‌ها در بخش‌های صحی، اقتصادی و بشری مورد بحث قرار گرفت.‏سفیر ناروی با بیان اینکه امنیت خوب در افغانستان به نفع کشورهای جهان است؛ افزود که روابط دوجانبه میان ناروی و افغانستان، نقش کلیدی در حل چالش‌ها در این زمینه خواهد داشت.

وزیر امور خارجهٔ کشور نیز در رابطه به وضعیت امنیتی خوب در افغانستان، اظهار داشت که اکنون زمان مناسبی است ‏تا کشورهای جهان به هر طریق ممکن با افغانستان کمک کنند.

آقای متقی هم‌چنان اظهار داشت که برای اثبات حقایق، از همه می‌خواهم تا وضعیت افغانستان را از نزدیک بررسی نموده و شایعات رسانه‌های مغرض و مخالفان را مبنای قضاوت خويش قرار ندهند.‏در پایان، پذیرفته شد تا افغانستان و ناروی روابط خویش را نزدیک نگه‌داشته و از طریق همکاری راه حل مشکلات را دريابند.

MFA _Afghanistan

Read Previous

‏آقای ریچارد بنیت گزارشگر ویژه کمیساریای عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد در امور افغانستان امروز با محترم مولوی امیرخان متقی وزیر امور خارجهٔ ا. ا. افغانستان دیدار کرد

Read Next

‏در گفتگوی تلفنی مولوی امیرخان متقی وزیر امور خارجهٔ ا. ا. افغانستان با تام وست نمايندهٔ ویژه ایالات متحده در امور افغانستان و رینا امیری نمايندهٔ ویژه آنکشور در امور زنان، دو طرف در مورد موضوعات مورد علاقه گفتگو کردند.

Leave a Reply