اعلامیهٔ وزارت امور خارجهٔ ا.ا. افغانستان در پیوند به اعلامیهٔ شورای امنیت سازمان ملل متحد در مورد وضعیت افغانستان

۴ جوزای ۱۴۰۱

وزارت امور خارجهٔ امارت اسلامی افغانستان در حالیکه از تصمیم کشورهای عضو شورای امنیت سازمان ملل متحد مبنی بر احیای سیستم بانکی و مالی افغانستان و ارائه کمک‌های بشردوستانه به مردم افغانستان استقبال میکند و آنرا گامی مهم در زمینه کمک با مردم افغانستان میداند، یک‌بار دیگر از ایالات متحدهٔ امریکا می‌خواهد که دارایی‌های مسدود شدهٔ افغانستان را بدون هیچ‌گونه قید و شرط آزاد و هرگونه محدودیت اقتصادی را حذف کند.

وزارت امور خارجهٔ امارت اسلامی افغانستان هم‌چنان نگرانی‌های مطرح شده در اعلامیهٔ شورای امنیت سازمان ملل متحد در مورد حقوق زنان افغان را غیرواقعی دانسته و مجدداً بر تعهد خويش مبنی بر تأمین تمامی حقوق حقهٔ زنان، کودکان و اقلیت‌ها در چارچوب آموزه‌های پذیرفته شده دینی و فرهنگی مردم افغانستان تأکید می‌کند.

از آنجایی که اکثریت مطلق مردم افغانستان مسلمان اند، حکومت افغانستان رعایت حجاب اسلامی را در مطابقت با ارزش‌های دینی و فرهنگی جامعه و از خواسته‌های اکثریت زنان افغان میداند و تأکید می‌دارد که هیچ امری خلاف باورهای دینی و فرهنگی جامعهٔ اسلامی بالای مردم افغانستان تحمیل نشده است.

امارت اسلامی افغانستان هم‌چنان ضمن اینکه به آزادی دینی ملت‌ها احترام و بر حل مشکلات از طریق گفتگو باور دارد، در عین حال از ملت‌های جهان نیز انتظار دارد که با درک درست از واقعیت‌های عینی جامعهٔ افغانستان به ارزش‌های دینی و فرهنگی مردم افغانستان احترام گذاشته و بر اساس گزارش‌های مغرضانه و مخرب برخی رسانه‌ها و تبلیغات مخالفان امارت اسلامی قضاوت نکنند.

MFA _Afghanistan

Read Previous

‏ریچارد بنیت گزارشگر ویژهٔ کمیساریای عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد در امور افغانستان امروز با مولوی امیرخان متقي، وزیر امور خارجهٔ ا.ا. افغانستان دیدار کرد.

Read Next

اعلامیهٔ وزارت امور خارجهٔ امارت اسلامی افغانستان در مورد گزارش گروه نظارت شورای امنیت سازمان ملل متحد

Leave a Reply