امروز خانم دیبورا لیونز‌، رئیس یوناما با مولوی امیرخان متقی سرپرست وزارت امور خارجه ملاقات نمود.

درین دیدار، روی وضعیت همه‌جانبهٔ اقتصادی و بشری افغانستان، تحولات مثبت، سکتور بانکی، دستآوردهای حکومت جدید و کمک‌های بشردوستانه بحث صورت گرفت.خانم لاینز گفت، وضعیت در افغانستان خوب شده و با توجه به گذشته، سطح نارضایتی کاهش یافته است، وضعیت در حال بهبود است و همآهنگی ما با حکومت جدید بیشتر شده است.
آقای متقی از خانم لاینز به‌خاطر اینکه وضعیت جاری در افغانستان و پالیسی حکومت جدید اسلامی را، با درک حقایق، مثبت ارزیابی کرده است، سپاس‌گزاری نمود و اظهار امیدواری کرد که با عملی‌شدن پلان‌های حکومت جدید، وضعیت همه‌جانبهٔ کشور کاملاً رشد مثبت خواهد کرد و نیازمندی‌های مردم حل خواهد شد.
آقای متقی گفت، از اینکه کشور ما محاط به خشکه است، سطح واردات ما بلند است, تحریم‌های تحمیل‌شده به‌جای حکومت،مردم را ‌متضرر می‌سازد و تجار ما نمی‌توانند به آسانی داد و ستد کنند.
همچنان آقای متقی با اشاره به اظهارات اخیر سرمنشی ملل متحد گفت که وی در رابطه به افزایش تهدید و انسجام دوبارهٔ گروه‌های تخریبی در افغانستان اظهار نگرانی کرده است، که هیچ حقیقت ندارد. وی همچنان گفت که افغان‌ها چنین اظهارات را نگران‌کننده، تحریک‌آمیز و ترغیب و کمپاین برای گروه‌های تخریبی می‌پندازد.
آقای متقی گفت، حکومت افغانستان به هیچ‌کس اجازه نمی‌دهد تا از خاک افغانستان به ضرر کسی استفاده کند.در اخیر، نشست مثبت و مؤثر خوانده شد و خانم لاینز وعده سپرد که دستآوردهای حکومت جدید، تحولات مثبت و واقعیت‌های عینی را در نشست بعدی شورای امنیت با جهانیان شریک کند.

MFA _Afghanistan

Read Previous

‏امروز مشاور ویژهٔ وزیر خارجهٔ مالیزیا در امور افغانستان با مولوی امیرخان متقی سرپرست وزارت امور خارجهٔ افغانستان ملاقات نمود

Read Next

اعلامیه وزارت امور خارجه ا.ا.ا در مورد بحران اوکراین

Leave a Reply