امروز محمد صالح محمد فاروقی، معین وزارت تجارت پاکستان؛ راشد محمود، معین وزارت انرژی
آن‌کشور و هیأت همراه‌شان با مولوی امیرخان متقی وزیر امور خارجه ملاقات نمودند.

درین نشست، روی توسعهٔ تجارت، ترانزیت، حل مشکلات موجود در نقاط عبوری، تسهیل ویزه، رسیدگی به مشکلات افغان‌ها در جریان رفت‌و‌آمد و سایر موضوعات صحبت شد.

آقای متقی با اشاره به سیاست خارجی اقتصاد‌محور امارت اسلامی، پیرامون تجارت، ترانزیت و همچنان اهمیت همکاری میان دو کشور صحبت نمود.

معین وزارت تجارت پاکستان از نشست‌هایشان با وزارت تجارت، مالیه و سایر وزارت‌های مربوطهٔ کشور اظهار خرسندی کرد ‌و وعده سپرد که برای تجار افغان در پاکستان در بخش تجارت و ترانزیت تسهیلات فراهم خواهد کرد.

وی تأکید کرد که به‌منظور توسعهٔ اقتصادی میان دو کشور، باید از روی احترام متقابل و همأهنگی مشترک برای فراهم‌کردن تسهیلات کار شود.

درین‌ نشست معین وزارت انرژیِ پاکستان گفت آماده اند مشترکاً با سرمایه‌گذاران افغان روی تولید برق در افغانستان سرمایه‌گذاری کنند و در آینده به‌جای سنگ ذغال مستقیماً برق را از افغانستان وارد کنند.

در اخیر، آقای متقی به هیأت پاکستانی اطمینان داد که امارت اسلامی نه‌ تنها برای پاکستان بلکه برای سرمایه‌گذاریِ همه کشورهای همسایه، منطقه و جهان در افغانستان تسهیلات فراهم می‌کند. همچنان، پالیسی امارت اسلامی را توضیح نمود و گفت که آماده هستیم افغانستان را به مرکز اتصال منطقه تبدیل کنیم تا منتج به نفع و شکوفایی کشورها و مردم اطراف شود.

آقای متقی خواهان توجه جدی به فراهم‌آوری تسهیلات در رفت‌‌وآمد مسافرین، تجارت، و صادرات و واردات شد و دوطرف توافق کردند تا درین زمینه توجه و همکاری بیشر کنند.

MFA _Afghanistan

Read Previous

‏امروز آقای داتو احمد اعظم عبدالرحمن، مشاور ویژهٔ وزیر خارجهٔ مالیزیا برای افغانستان؛ آقای محمد اظهر مزلان، معاون سکرتر بخش آسیای جنوبی و مرکزی و هیأت عالی‌رتبهٔ همراه‌شان با مولوی امیرخان متقی وزیر امور خارجه ملاقات نمودند.

Read Next

‏امروز آقای سعید العیده، معاون جدیدالتقرر سفیر قطر مقیم کابل با مولوی امیرخان متقی وزیر امور خارجه ملاقات نمود.

Leave a Reply