امروز هیئت عالی‌رتبهٔ ا.ا.ا به ریاست مولوی امیرخان متقی وزیر امور خارجه با نمایندگان و سفرای بیش از ده کشور اروپایی مستقر در دوحه دیدار و گفتگو کرد.

درین نشست، اشتراک‌کنندگان طرح‌ها، پیشنهادات و معلومات در مورد وضعیت بشردوستانه و صحی در افغانستان، روند و نیازمندی‌های آموزشی به اشتراک گذاشتند. سفرای یادشده با قربانیان زلزلهٔ اخیر در افغانستان ابراز همدردی کردند و گفتند که با توجه به شرایط، می‌خواهند کمک‌های بشردوستانه، آموزشی و صحی را در افغانستان افزایش دهند و همچنین نگرانی‌های خود را در مورد وضعیت اقتصادی افغانستان ابراز کردند. وزیر امور خارجه گفت در پاسخ به برخی از نگرانی‌های نمایندگان اتحادیه اروپا به ویژه وضعیت اقتصادی گفت که دارایی‌های مسدود‌شده توسط ایالات متحده و تحریم‌های سکتور بانکی باعث ایجاد مشکلات برای تجار افغان شده است. وی همچنین اطمینان داد که با روی کار آمدن حکومت جدید، حقوق حقهٔ همه اقشار جامعه افغانستان تأمین شده و شفافیت در همه بخش‌ها ایجاد شده است، کادرهای مسلکی استخدام می‌شوند، بدرفتاری با منسوبین حکومت سابق تبلیغات منفی است و تعداد زیادی از مهاجران در حال بازگشت به وطن خود هستند. آقای متقی در مورد حاکمیت کامل امارت اسلامی گفت که امنیت در افغانستان بهتر از هر زمان دیگر است، هیچ‌کس به بهانهٔ مخالفت با نظام اذیت نمی‌شود، زندان‌های ما نسبت به ۴۰ سال گذشته در سراسر کشور خالی است و دشمن در سراسر کشور توان حمله و سقوط تأسیسات حکومتی را ندارند. در پایان، اشتراک‌کنندگان با ابراز خرسندی از این نشست بر تعامل با یکدیگر و تداوم چنین نشست‌ها تأکید و خواستار برگزاری نشست‌های بیشتر شدند.

MFA _Afghanistan

Read Previous

‏امروز مولوی رحمت‌الحق فُضَیل به عنوان معین مالی و اداری به کارمندان وزارت امور خارجه معرفی شد.آقای فُضَیل هفتهٔ گذشته به حکم عالیقدر امیرالمؤمنین شیخ هبةالله اخوندزاده به عنوان معین مالی و اداری وزارت امور خارجه گماشته شد.

Read Next

هوگو شورتر، شارژدافیر سفارت بریتانیا برای‌افغانستان و هیئت همراه‌اش با مولوی امیرخان متقی وزیر امور خارجهٔ ا.ا.ا در دوحه دیدار نمود.

Leave a Reply