Ministry of Foreign Affairs of Afghanistan

‏بهادر امینیان، سفیر جمهوری اسلامی ایران مقيم کابل امروز با وزیر امور خارجهٔ کشور محترم مولوی امیرخان متقی دیدار و گفتگو کرد.

در این دیدار، وزیر امور خارجهٔ کشور ضمن ابراز نگرانی از برخورد صورت گرفته با مهاجران افغان در ایران، از سفیر آنکشور خواست تا این پیام را به رهبران خویش ‏در ایران منتقل نماید که به نهادهای امنیتی و سایر نهادهای مربوطه در مورد چگونگی جلوگیری از سوء برخورد با مهاجران افغان در شهرها و مناطق مرزی دستورات لازم ارائه نمایند.

آقای متقی اظهار داشت که بدرفتاری با مهاجران افغان بر روابط و ذهنیت عمومی دو کشور تأثیر منفی می گذارد و به ‏دشمنان دو کشور فرصت ایجاد آشوب و اختلاف می دهد. ایشان همچنان علاوه نمود که عملکرد هيچ مجرمی با استفاده از نام مهاجر افغان، بیانگر افکار، نیات و اقدامات عمومی نیست.

سفیر ایران پیرامون نگرانی های وزیر امور خارجهٔ کشور اذعان داشت هنگامی که دو روحانی و یک خادم در حرم مطهر‏امام علی رضا با چاقو کشته و زخمی شدند، برخی از محافل مغرض به دنبال توطئه برنامه ریزی شده بین مردم کشورهای دوست و همسایه، در مطبوعات تبلیغات منفی را با هدف ایجاد نفرت و بدبینی به راه انداخته اند.

آقای امینیان مهاجران افغان مقیم ایران را مهمانان خویش خوانده، افزود:‏رفتار مهاجرین افغان در ایران پس از ۴۳ سال ثابت کرده است که آنها با مردم ایران تعامل محبت آمیز و دوستانه دارند.‏سفیر ایران علاوه نمود که دولت متبوعش قصد بدرفتاری با پناهجویان افغان را ندارد و همواره تلاش می‌کند تا روابط دو کشور را نزدیک‌تر و معتبرتر کند و من پیام شما را به رهبران و دولتمان خواهم رساند.

Read Previous

‏سفارت افغانستان در مسکو به دیپلومات اعزامی امارت اسلامی افغانستان تحویل داده شد.

Read Next

‏وزارت امور خارجهٔ ا.ا.ا درگیری‌های مرزی میان قرغیزستان و تاجیکستان را مایهٔ نگران‌ دانسته و به‌خاطر تلفات وارده ابراز تأسف می‌کند.

Leave a Reply