‏توماس نیکلاسون نماینده خاص اتحادیه اروپا برای افغانستان با مولوی امیر خان متقی سرپرست وزارت امور خارجه دیدار نمود.

در این دیدار، هر دو جانب پیرامون مسایل مختلف بحث و تبادل نظر نمودند.‏آقای نیکلاسون بر ادامه تلاش‌ها در جهت بهبود وضعیت اقتصادی، تعلیم و تربیه، فراهم‌سازی زمینه‌های مصئون کار برای مردم و مسایل مربوط به امنیت، نظریات خویش را شریک نمود. وی همچنان تأکید نمود که یگانه راه‌ حل در زمینه رسیده‌گی به تمامی مشکلات «ادامه گفتگوها» بوده می‌تواند.‏در ادامه این دیدار، سرپرست وزارت امور خارجه تأکید نمود که از خاک افغانستان هیچ تهدیدی متوجه دیگران نخواهد بود. وی همچنان روی دستاورد هایی چون تأمین امنیت سرتاسری و موجودیت اراده قاطع برای بهبود وضعیت زنده‌گی مردم و سایر مسایل مورد علاقه صحبت هایی مفصلی نمود.‏در اخیر هر دو جانب برای تقویت همکاری‌ها میان افغانستان و اتحادیه اروپا که منتج به بهبود وضعیت زنده‌گی مردم در عرصه‌های مختلف گردد، تأکید نمودند.

MFA _Afghanistan

Read Previous

‏هيأت ا.ا. افغانستان تحت ریاست مولوی امیرخان متقی سرپرست وزارت امور خارجه، ملا حمیدالله آخوندزاده سرپرست وزارت ترانسپورت و هوانوردی، ملا خیرالله خیرخواه سرپرست وزارت اطلاعات و فرهنگ و یک تیم تخنیکی این دور از گفتگوها را به نحو احسن در شهر دوحهٔ قطر به پایان رساندند.‏

Read Next

‏وزارت امور خارجهٔ ا. ا. افغانستان ترور شرین ابو عاقله، خبرنگار شبکهٔ خبری الجزیره را توسط نیروهای اسرائیلی به شدت محکوم می کند.

Leave a Reply