‏محمد بن احمد المسند مشاور امنیت ملی امیر قطر،  دکتر مطلق القحطانی و هیئت همراه امروز با محترم مولوی امیرخان متقی وزیر امور خارجه و محترم ملا خیرالله خیرخواه وزیر اطلاعات و فرهنگ ا.ا. افغانستان دیدار و روی روابط دوجانبه گفتگو کردند.

‏آقای متقی اظهارداشت که افغانستان در ده ماه گذشته در عرصه‌های حکومت داری خوب، حسن همجواری، اقتصاد، صادرات و امنیت دستاوردهای شگرفی داشته است و تلاش های جدی برای حل مسائل باقی مانده نیز در حال انجام است.‏آقای المسند از اینکه امنیت در افغانستان برقرار شده و تصمیمات مستقلی اتخاذ می‌شود، ابراز خرسندی کرده علاوه کرد که این پیشرفت مهمی برای ما به عنوان یک شریک استراتژیک است. وی همچنان افزود با پیام امیر قطر آمده است که روابط خوب قطر و افغانستان سابقه طولانی دارد ‏و در آینده نیز ادامه خواهد داشت.

آقای متقی از پیام استمرار دوستی امیر قطر تشکر کرد و زمینه هایی که قطر می تواند در آن با افغانستان کمک کند، از جمله حمایت سیاسی و دیپلوماتیک، سرمایه گذاری، توسعه اقتصادی، کمک های بشردوستانه و مبارزه با مواد مخدر را برجسته کرد.

MFA _Afghanistan

Read Previous

در نتیجه تماس های مستمر مقامات امارت اسلامی با جمهوری اسلامی ایران، تجهیزات نظامی شامل تعداد زیادی سلاح سبک و سنگین، از جمله چندین هاموی، رنجر، موتر اطفائیه و ده ها وسائط نقلیه دیگر که در زمان سقوط رژیم گذشته به ایران انتقال داده شده بود، به دولت افغانستان بازگردانده شد.

Read Next

‏امارت‌ اسلامی افغانستان از کشور شاهی عربستان سعودی به‌خاطر اهدای ۳۰ ملیون دالر به صندوق کمک‌های بشردوستانه برای مردم افغانستان از طریق بانک انکشاف اسلامی، سپاس‌گزاری می‌کند.

Leave a Reply