‏مولوی امیرخان متقی وزیر امور خارجهٔ امارت اسلامی افغانستان امروز با جی پی سینگ، منشی مشترک وزارت امور خارجه هند و هیأت همراه‌شان دیدار کرد.

در این دیدار روابط دیپلوماتیک میان افغانستان و هند، تجارت دوجانبه و کمک‌های بشردوستانه مورد بحث و بررسی قرار گرفت.‏وزیر امور خارجهٔ کشور ضمن استقبال از سفر اولین هیأت وزارت امور خارجه و دولت هند، آنرا آغاز خوبی بین دو کشور خواند و از کمک‌های بشردوستانه و صحی اخیر هند تشکر کرد. آقای متقی هم‌چنان روی از سرگیری پروژه‌های متوقف شدهٔ هند در افغانستان تأکید کرده، افزود که آنکشور باید‏حضور دیپلوماتیک خویش در افغانستان را دوباره فعال و برای افغان‌ها، به ویژه محصلان و بیماران خدمات قونسلی ارائه دهد.

هیأت هندی نیز با بیان اینکه هند مانند گذشته خواهان روابط خوب با افغانستان است و به کمک‌های خود ادامه خواهد داد، علاوه کرد که آنکشور کمک و همکاری با افغانستان را در‏زمینه‌های مختلف نیز بررسی خواهد کرد، چنان‌چه اخیراً مرزها و بنادر خود را به روی صادرات افغانستان باز کرده که نسبت به سال‌های گذشته، امسال صادرات افزایش نيز یافته است.‏علاوه بر آن، هيأت هندی از فراهم‌آوری تسهیلات بیشتر در اين زمينه به منظور افزایش صادرات و کمک به اقتصاد افغانستان به وزیر امور خارجه اطمینان داد.

در این دیدار هم‌چنان توافق شد تا رفت و آمد بین دو کشور افزایش یابد.

MFA _Afghanistan

Read Previous

‏جهاد ارگینای سفیر ترکیه مقیم کابل امروز با مولوی امیرخان متقی وزیر امور خارجه کشور دیدار و در مورد تقویت روابط دوجانبه گفتگو کرد.

Read Next

‏آقای دینگ ینان، شارژدافیر سفارت چین مقیم کابل امروز با الحاج شیر محمد عباس استانکزی، معین سیاسی وزارت امور خارجه دیدار کرد.

Leave a Reply