هوگو شورتر، شارژدافیر سفارت بریتانیا برای‌افغانستان و هیئت همراه‌اش با مولوی امیرخان متقی وزیر امور خارجهٔ ا.ا.ا در دوحه دیدار نمود.

هیأت بریتانیایی با ابراز تاسف و اندوه از تلفات جانی و مالی ناشی از زلزلهٔ اخیر در افغانستان، اعلام کرد که برای زلزله‌زدگان کمک اضطراری ۳.۵ ملیون پوند اعلام کرده و در آیندهٔ نزدیک کمک‌های بشردوستانهٔ بیشتری ارائه خواهد شد. درین ‌نشست همچنان روی وضعیت عمومی کشور، کمک‌های اقتصادی، معارف و سایر مسایل سیاسی نیز به تفصیل صحبت صورت گرفت.

شارژدافیر انگلیس با اشاره به بیانیهٔ اخیر آنها گفت که این کشور از هیچکس در دستیابی به اهداف سیاسی از طریق خشونت در افغانستان حمایت نمی‌کند. وی افزود که قدم‌به‌قدم گام‌های عملی برای بهبود روابط دوجانبه برداشته خواهد شد.

آقای متقی از کمک‌های بشردوستانهٔ بریتانیا تشکر کرد و بر ضرورت تمرکز بر پروژه‌های زیربنایی برای رفاه و توسعهٔ مردم افغانستان تأکید کرد.ی همچنین از موضع اخیر بریتانیا مبنی بر عدم حمایت از هیچ گروه مخالف در افغانستان استقبال کرد.

دو طرف بر توسعهٔ روابط دوجانبه و تعامل مثبت تأکید کردند.

MFA _Afghanistan

Read Previous

امروز هیئت عالی‌رتبهٔ ا.ا.ا به ریاست مولوی امیرخان متقی وزیر امور خارجه با نمایندگان و سفرای بیش از ده کشور اروپایی مستقر در دوحه دیدار و گفتگو کرد.

Read Next

‏شماری از محصلین افغان با مولوی امیرخان متقی وزیر امور خارجه دیدار کردند و مشکلات‌شان را در میان گذاشتند. محصلین افغان از وزیر امور خارجه خواستند تا در قسمت ازسرگیری دروس تعلیق‌شده و صدور ویزه و سفر به کشور هند با آنها همکاری نماید.

Leave a Reply