‏وزارت امور خارجهٔ امارت اسلامی افغانستان آن اظهارات رئیس جمهور جو بایدن که گویا افغانستان توانایی متحد‌بودن ندارد، را شدیداً رد می‌کند.

‏درین شکی نیست که افغان‌ها هرگز تحت هجوم متجاوزین متحد نمانده‌اند، بلکه بخش بزرگی از ملت با اتفاق محکم در مقابل متجاوزین مبارزهٔ مشروع را انجام داده اند.

این گفتهٔ آقای بایدن که “افغانستان گورستان امپراتوری‌ها است”، خود اعتراف به اتحاد افغان‌ها است.‏ملت‌های متفرق نه، بلکه ملت‌های متحد می‌توانند باعث زوال متجاوزین و امپراتوری‌های بزرگ شوند.

پس از پایان اشغال، ما می‌بینیم که چگونه امارت اسلامی‌ با منابعِ اندک و در وقت کم امنیت سراسری را تأمین، نظام واحدِ مرکزی را ایجاد و ملت را متحد کرد.‏نفاق یک پدیده‌ بیرونی است که متجاوزین برای بقای خویش به آن دامن زده‌اند، اما در مقابل، افغان‌ها با عقاید مشترک اسلامی، کشور مشترک و افتخارات مشترک تاریخی متجاوزین را به شکست مواجه کرده، و به جهت تبدیل شدن یک ملت مساوی گام‌های محکمی را بر میدارد.

MFA _Afghanistan

Read Previous

‏ما از حملهٔ راکتی بالای امارات متحدهٔ عرب که قربانیان آن تأسیسات ملکی و کارگران خارجی بود، اندوهگین هستیم. هدف قراردادنِ تأسیسات ملکی عملی‌است که باید محکوم شود.

Read Next

‏پس از دیدارهای مکرر و تفاهم با نمایندگان اتحادیهٔ اروپا، این اتحادیه سفارت خویش را به هدف حضور دایمی در کابل رسما ً باز نمود و کار خویش را عملاً آغاز کرد.

Leave a Reply