محترم الحاج شیر محمد عباس ستانکزی معین سیاسی وزارت امور خارجهٔ ا.ا.ا امروز با آقای وفا حاجیف، معین وزارت خارجهٔ ترکمنستان ملاقات نمود.

آقای حاجیف از امنیت سراسری در افغانستان اظهار خرسندی نمود و گفت، جانب ترکمنستان کار پروژهٔ تاپی را از ماه سپتامبر آغاز می‌کند و درین زمینه، بر اهمیت کار مشترک افغانستان و ترکمنستان تأکید نمود.

آقای ستانکزی از کمک‌های بشردوستانهٔ ترکمنستان با مردم افغانستان سپاس‌گزاری نمود و راه ترانزیتی میان ترکمستان، افغانستان و پاکستان را برای اتصال آسیای مرکزی با آسیای جنوبی مهم دانست و نز همکاری درین زمینه اطمینان داد.

دو طرف همچنان روی معافیت مالیاتی، چگونگی استملاک زمین‌ برای پروژه‌ها، تعرفه‌ها و موافقت‌نامهٔ سه‌جانبهٔ دهلیز ترانزیتی میان ترکمنستان، افغانستان و پاکستان بحث نمودند.

MFA _Afghanistan

Read Previous

‏امارت اسلامی افغانستان وضعیت جاری در قزاقستان را از نزدیک زیر نظر دارد و به حیث یک کشورِ همسایه‌ی نزدیک، و شریک تجارتی از ناآرامی‌های اخیر نگران است.

Read Next

‏هیئت عالی‌رتبه‌ای به رهبری محترم مولوی امیرخان متقی سرپرست وزارت امور خارجهٔ ا.ا.ا که به دعوت کشور ایران به تهران سفر کرده است، امروز با دکتر حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجهٔ آن کشور دیدار و گفت‌وگو کرد.

Leave a Reply