اولین نشست گروه‌‌های کاری کمک‌های بشردوستانه و سازوکارهای احیای مجدد اقتصادی به صورت آنلاین با حضور لیو جین سانگ، رئیس بخش آسیای وزارت امور خارجهٔ جمهوری خلق چین و ریاست سوم سیاسی وزارت امور خارجهٔ ا.ا.ا برگزار شد.

در این نشست نمایندگان وزارت‌های مالیه، تجارت، معادن و جمعیت در این نشست نمایندگان وزارت‌های مالیه، تجارت، معادن و جمعیت پوشاک زمستانی اعلام کرد. دو طرف در مورد راه‌ها و روش‌های تقویت تجارت بین افغانستان و چین گفتگو کردند. طرف چینی گفت که کشورشان بازار خوبی برای جلغوزه و زعفران افغانستان است. افزون بر این، بحث‌های عملی در مورد انتقال کِشته، انار، بادام و سایر میوه‌های افغانستان به چین صورت گرفت.طرف چینی آمادگی خود را برای سرمایه‌گذاری در معادن افغانستان و آموزش افغان‌ها در زمینهٔ مهارت‌های ویژه ابراز کرد. گفتنی است که در این دیدار، جانب چینی وعده سپرد تا به افغانستان کمک‌های جدید کند. دو طرف توافق کردند که تا دو ماه آینده نشست دیگری پیرامون سازوکارهای یادشده برگزار شود

MFA _Afghanistan

Read Previous

‏محمد ادریس زمان، معین سیاسی و سرپرست وزارت امور خارجهٔ ادارهٔ پیشین با محترم مولوی امیرخان متقی سرپرست وزارت امور خارجه ملاقات نمود و روی موضوعات داخلی و خارجی صحبت نمود.

Read Next

‏درین اواخر رویداد های در بخش‌هایی از خط دیورند میان افغانستان و پاکستان رخ داده است که نیاز برای گفتگوی مسوولین دوطرف را به‌منظور حلِ مسئله بار آورده است.

Leave a Reply