برگزاری محفل معرفی معین سیاسی وزارت امور خارجه

محفل معرفی آقای شیر محمد عباس ستانکزی، معین سیاسی وزارت امور خارجهٔ امارت اسلامی افغانستان، امروز در قصر ستوری برگزار شد.

این محفل با اشتراک رؤسا و معاونین بخش‌های مختلف وزارت امور خارجه و تلاوت آیاتی از قرآن کریم آغاز شد. متعاقباً از آقای ستانکزی دعوت به عمل آمد تا بیانیهٔ خویش را به اشتراک‌کنندکان ایراد کند.

آقای ستانکزی سخنرانی خویش را با حمد و ثنا آغاز نمود و این فتح بزرگ و برگشت نظام اسلامی به کشور را به تمامی ملت تبریک گفت.
آقای ستانکزی طی سخنرانی خویش که نزدیک به یک ساعت طول کشید، گفت که من مطمئن هستم همان‌طوری که ملت مجاهد ما توانست به کمک الله متعال به تنهایی و با امکانات اندک، امریکا و ناتو را شکست دهد و کشور را آزاد سازد، می‌تواند کشور را تقویت همه‌جانبه کند و از بحران نجات دهد.

آقای ستانکزی طی سخنرانی خویش روی بخش‌های سیاسی، امنیتی، صحی و اقتصادی کشور روشنی انداخت و اظهار امیدواری کرد که ان‌شأالله هر چیز در حال پیشرف است.

وی همچنان به‌منظور استفادهٔ خوب از عفو عمومی از سوی رهبری امارت اسلامی گفت که تمامی افغان‌هایی که از کشور بیرون شده اند، به کشور برگردند. امنیت در سراسر کشور تأمین است و آنها می‌توانند مانند یک افغان، زندگی عادی و آزاد داشته باشند.

همچنان آقای ستانکزی گفت، تنها افغان‌ها می‌توانند کشور خویش را آباد کنند. ما همه افغان‌ها باید یک‌دست شویم و در بازسازی کشور نقش سازنده ایفا کنیم. ما باید چگونگی قوم‌ها، سمت‌ها و زبان‌ها را مطرح نه‌کنیم، این کشور از افغان‌ها است و این خاک بالای هر افغان حق دارد تا در بازسازی آن سهم گیرد.

آقای ستانکزی با اشاره به بعضی شایعات رسانه‌‌یی گفت، دشمنی با نظام جدید اسلامی به نفع هیچ‌کس نیست و مردم نباید صدای مقاومت را در مقابل رسانه‌ها بلند کنند، هیچ نتیجه‌ای ندارد و ثابت شده است. اینها بیایند و انرژی خویش را در پیشرفت کشور مصرف کنند.

آقای ستانکزی در اخیر سخنرانی خویش به اشتراک‌کنندگان گفت که یک هیأت عالی‌رتبهٔ ا.ا.ا به رهبری محترم مولوی امیرخان متقی وزیر امور خارجه مشغول گفتگو با نمایندگان امریکا و اتحادیهٔ اروپا و شماری از طرف‌های دیگر است، لذا از همهٔ شما می‌خواهم تا در بخش سیاسی به ما مشورت‌های خوب دهید، من همیشه در خدمت شما هستم و درهای ما به‌زودی شما باز است.

محفل معرفی معین سیاسی وزارت امور خارجه با دعای اختتامیه که در آن از بارگاه الله متعال بقای نظام اسلامی، امنیت در کشور و زندگی سرفرازِ ملتِ افغان استدعا شد، خاتمه یافت.

MFA _Afghanistan

Read Previous

امور خارجهٔ ا.ا.ا امروز با آقای جاسپر وایک و آقای ارنیل دیبوت، نمایندگان ویژهٔ آلمان و هالند، نامزدسفیر آلمان آقای مارکس پوتزل و هیأت همراه‌شان ملاقات نمود.

Read Next

محترم الحاج شير محمد عباس ستانکزی معین سیاسی وزارت امور خارجهٔ ا.ا.ا امروز با آقای عصمت ایرگاشوف، نمایندهٔ ویژهٔ رئیس جمهوری ازبیکستان ملاقات نمود.

Leave a Reply