‏تاکاشی اوکادا سفیر جاپان مقيم کابل با مولوی امیرخان متقی وزیر امور خارجهٔ کشور دیدار و در مورد موضوعات مهم گفتگو کرد.

آقای اوکادا وضعیت امنیتی کشور را بهتر از گذشته توصیف کرده افزود که تصویب بودجهٔ سال مالی جدید از درآمدهای داخلی کشور، رشد اقتصادی افغانستان را نشان داده است.‏سفیر جاپان هم‌چنان با اشاره به کمک‌های بشردوستانه به افغانستان، اظهار داشت که اين موضوع نشان‌دهنده تمایل کشورهای جهان برای تعامل با حکومت جدید افغانستان است.

آقای اوکادا افزود که جاپان علاوه بر کمک‌ در بخش‌های زراعت، معارف و سایر بخش‌های انکشافی، در حال رایزنی برای کمک به رشد‏اقتصادی افغانستان است تا اقدامات لازم را در این زمینه انجام دهد و کشورش همکاری‌های انکشافی و بشردوستانه با افغان ها را با مسائل سیاسی مرتبط نخواهد ساخت.

وزیر امور خارجهٔ کشور در این دیدار ضمن اظهار قدردانی از کمک‌های جاپان، ابراز امیدواری کرد که برای پروژه‌های نیمه تمام ‏در افغانستان کمک‌های انکشافی ارائه و پلان‌های ترسیم شده توسط مرحوم تتسو ناکامورا، شهروند جاپان و خادم مردم‌ افغانستان پیگیری و عملی گردد.

آقای متقی هم‌چنان علاوه کرد که حکومت جدید افغانستان مبارزه با مواد مخدر و معالجه معتادان را آغاز کرده است و متوقعست تا به شمول جاپان،‏ساير کشورهای جهان نیز در این زمینه کمک‌های همه جانبهٔ صحی و غذایی نمایند تا نه تنها در اين زمينه کارهای بیشتر صورت گیرد، بلکه در کنار افغانستان دنیا نيز از شر مواد مخدر مصون بماند.

MFA _Afghanistan

Read Previous

‏خانم دبورا لاینز رئیس یوناما امروز با مولوی امیرخان متقی وزیر امور خارجه دیدار کرد.

Read Next

‏آقای ریچارد بنیت گزارشگر ویژه کمیساریای عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد در امور افغانستان امروز با محترم مولوی امیرخان متقی وزیر امور خارجهٔ ا. ا. افغانستان دیدار کرد

Leave a Reply