‏خانم دیبورا لاینز رئیس یوناما و هیئت همراه‌شان امروز با وزیر امور خارجه کشور مولوی امیرخان متقی دیدار کرد.

در این دیدار تعدادی از موضوعات کلیدی از جمله وضعیت اقتصادی، توسعه بانکی و سکتور خصوصی و کمک‌ها مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

خانم لاینز در مورد سفر خود به آلماتا به ‏وزیر امور خارجه توضیحات ارائه نموده، افزود که یوناما و ایالات متحده نمی خواهند سکتور بانکی در افغانستان تضعیف گردد. خانم لاینز همچنان ابراز اطمینان کرد که موانع پیشرو از طریق گفتگو حل خواهد شد.

آقای اتول گفتا عضو هئیت یوناما نیز در این دیدار بیان داشت که برای توسعه اقتصاد و ‏سکتور خصوصی در افغانستان، روی ایجاد کانال های به منظور ایجاد هماهنگی با نهادهای مختلف تمویل کننده کار می کند.

وزیر امور خارجه ضمن تشکر از خانم لاینز به خاطر توضیحات در مورد سفرشان، از آن استقبال کرد و افزود که دولت جدید متعهد به همکاری با همه نهادهای ‏است که برای پیشرفت و ترقی افغانستان تلاش می کنند.

در پایان این دیدار در مورد فعالیت یوناما و تأمین تسهیلات لازم بحث و گفتگو شد.

MFA _Afghanistan

Read Previous

‏معین سیاسی وزارت امور خارجهٔ ا. ا. افغانستان آقای شیر محمد عباس استانکزی در دفتر خود با جناب جی پی سنګهـ، منشی مشترک وزارت امور خارجهٔ هندوستان و هیأت همراه‌شان دیدار کرد.

Read Next

در نتیجه تماس های مستمر مقامات امارت اسلامی با جمهوری اسلامی ایران، تجهیزات نظامی شامل تعداد زیادی سلاح سبک و سنگین، از جمله چندین هاموی، رنجر، موتر اطفائیه و ده ها وسائط نقلیه دیگر که در زمان سقوط رژیم گذشته به ایران انتقال داده شده بود، به دولت افغانستان بازگردانده شد.

Leave a Reply